ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7674179
*
nr 767 4179
Spegel
50/60-tal, ramens yttermått: 155x65
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 juli 2012
kl 17:13:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/7 21:22:36
1
100 kr
8/7 22:41:27
2
300 kr
11/7 21:28:50
3
200 kr
16/7 13:35:30
4
300 kr
16/7 13:35:46
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:32
-
7409 Spegel
+ väggbord, med stenskiva, Rokokostil. Höjd: 140 +..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:48
-
6025 Spegel
+ väggbord. Höjd: 134+ 68 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:28
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:20
-
7266 Spegel
1920-tal, 118x41 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:10
*
Spegel
nr 767 4179
Spegel
50/60-tal, ramens yttermått: 155x65
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 juli 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/7 21:22:36 | 1 | 100 kr |
8/7 22:41:27 | 2 | 300 kr |
11/7 21:28:50 | 3 | 200 kr |
16/7 13:35:30 | 4 | 300 kr |
16/7 13:35:46 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:32 -
7409 Spegel
+ väggbord, med stenskiva, Rokokostil. Höjd: 140 +..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:48 -
6025 Spegel
+ väggbord. Höjd: 134+ 68 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:28
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:20 -
7266 Spegel
1920-tal, 118x41 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:10